Genel Bilgi

Güncel Bedava İnternet ve Kampanyaları

Gelişen teknoloji ile birlikte, nefes almak, yemek yemek gibi önemli ihtiyaçlardan birisi internete girmek olmuştur. Uzak mesafeleri kısaltan internet, uzaktaki arkadaşlar ya da akrabalar ile görüntülü sohbet etmeye, videolar filmler izlemeye, iş yerlerinde finansal işlemleri yürütmeye neden olmuştur. Bu işlemleri yaparken sürekli olarak internet tüketilmektedir. Telefon operatörleri bu konuda müşterilerine kolaylıkla sağlamakta, hediye internetler ile, kullanıcıların internetsiz kalmalarını engellemeye çalışmaktadır.

İnternet Nedir?

İnternet, bağımsız ve kontrol edilemeyen, Dünya’da ki tüm ağların bağlantılı olduğu en büyük ağ olarak ifade edilmektedir. İnternetin Türkçe karşılığına bakıldığı, zaman ‘genel ağ’ anlamına gelmektedir. Kablosuz ağlar ile internete bağlanılmaktadır. Ancak internet kablosuz değildir. Karada ve okyanusların altında internet kabloları bulunmaktadır. Bu kabloların hepsi birbiri ile bağlantılı olmaktadır. İletişim olanağının artması bu bağlantı ile sağlanmaktadır. İnternetin kullanımı ilk başlarda bilgisayar ile sağlansa da şu an en çok internet kullanımı telefonlar ile sağlanmaktadır.

İnternetin faydaları nelerdir?

İnternet hayatımıza pek çok kolaylık katan, daha hızlı işlerin halledilmesini sağlan bir alan olmuştur. Bu kadar hızlı empoze edilmesi ve yaygın kullanımı da hayatımıza kattığı kolaylıklardan kaynaklanmaktadır. İnternetin hayatımıza sağladığı faydalardan şu şekilde bahsedebiliriz;

  • Bilgiye ve habere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmayı sağlamıştır.
  • Endüstriyel anlamda, düşük maliyetli haberleşme olanağı yaratmıştır.
  • Çalışma ve eğitim hayatımda, işitsel ve görsel öğeler ile kolaylık sağlamaktadır.
  • İnsanların bir olay hakkında görüşlerini ve düşüncelerini kolaylıkla ifade edebilmelerini sağlamıştır.
  • Sosyal iletişimi arttırmış, bambaşka bir ülkedeki insanla tanışıp kültürünü öğrenebilme avantajı sağlamıştır. Böylece kültürlerarası iletişim hızlanmıştır.

Güncel Bedava İnternet Nedir?

Güncel internet, telefon operatörlerinin belirli uygulamalar ve kampanyalar ile, kullanıcılarına verdiği hediye internet paketleridir. Özel günlerde olabileceği gibi gerek çeşitli oyunlar ile gerekse de çeşitli uygulamalar ile kullanıcıların internet kazanmasını sağlamıştır.

Türk Telekom Güncel Bedava İnternet Kampanyaları

Bir GSM operatörü olan Türk Telekom, faturalı veya faturasız ve yeni gelen kullanıcılara özel kampanyalar ile hediye internet hizmeti sunmaktadır. Mobil internet kullanımının arttığı bu dönemlerde bu hediye internet ile müşterilerin memnuniyeti sağlamakta ve yeni kullanıcılar kazanmaya çalışmaktadır. Türk Telekom’un çeşitli hediye internet kampanyaları bulunmaktadır. Bu kampanyalar şu şekildedir;

Türk Telekom Yükleme Şenliği Kampanyası

Türk Telekom faturasız kullanıcıların, Türk Telekom mağazalarında yapacağı TL yüklemeleri sonucunda internet hediyesi kazanmaktadır. Bu hediyeler ve yüklemeler şu şekildedir;

  • 40 TL’lik yüklemeye günlük 10 GB internet,
  • 50 TL’lik yüklemeye haftalık 10 GB internet,
  • 100 TL ve üzeri yüklemeler de aylık 10 GB internet

hediye etmektedir. Türk Telekom’un yükleme şenliği kampanyasına katılım göstermek için, yükleme yapmadan önce 5555’ e ‘Senlik’ yazarak SMS atılması gerekmektedir.

Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması ile İnternet Kampanyası

Türk Telekom kullanıcılarının, online işlemler yaptığı bir uygulaması bulunmaktadır. Türk Telekom online işlemler olan bu uygulamada kullanıcılar faturalarını ödeyebilir, kalan kullanımlarını takip edebilir ve hatta oyun oynayarak internet kazanabilir. Uygulamada bulunan sil süpür oyunu oynanarak haftalık ya da günlük hediyeler kazanılmaktadır. Bu hediyeler arasında en yaygın kazanılan hediye internet olmaktadır. Oyun oynama hakkı haftada bir olmaktadır. Böylece kullanıcılar haftada bir kez internet kazanma şansına sahip olmaktadır.

Türk Telekom Tambu Kampanyası

Türk Telekom tambu uygulamasını indiren kullanıcılarına tarifelerine ek olarak 1 GB internet hediyesi vermektedir. Bu kampanya Selfy platformu içindeki bir kampanyadır.

Türk Telekom ArayanıBil Plus 1GB İnternet Kampanyası

Ücretli bir hizmet olan ArayanıBil Plus abonesi olan kullanıcılara 1GB hediye internet vermektedir. Abonelik süresine göre aylık 1 GB internet hediyesi gelmektedir.

Türk Telekom E-Fatura Hediye İnternet Kampanyası

Türk Telekom kullanıcıların fatura bilgilerini e-posta ile alması sonucunda, 1 kez geçerli haftalık 1 GB internet hediye edilmektedir.

Türk Telekom Online Yükleme Kampanyası

Türk Telekom kullanıcılarının, online işlemler uygulamasını kullanarak, kredi ya da banka kartları ile hatlarına TL yüklemeleri sonucunda 1 GB veya 4 GB internet hediye edilmektedir.

Vodafone Güncel Bedava İnternet Kampanyaları

Vodafone telefon operatörü, faturalı, faturasız ve genç kullanıcılarına özel hediyeler vermektedir. Mobil internet kullanım yoğunluğundan dolayı, edilen hediyelerin hemen hemen çoğu internet hediyesi olmaktadır. Vodafone bu hediyeleri belirli kampanyalar ile vermektedir. Bu kampanyalar şu şekilde sıralanabilir;

Vodafone Yanımda Uygulaması ile İnternet Kampanyası

Vodafone İos ve Androi işletim sistemlerinde geçerli olan uygulaması Vodafone yanımda ile online işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Vodafone yanımda uygulamasında, tarifeler incelenebilir ve fatura ödemeleri, kalan kullanımlar denetlenebilir. Bunların yanında uygulamanın içerisinde bulunan hediye çarkı çevrilerek çeşitli hediyeler kazanılmaktadır. İnternet paketi de bu hediyelerin arasında bulunmaktadır. Bu paket haftalık olarak bitmekte ve her hafta yenilenmektedir.

Vodafone E-Fatura Bedava İnternet Kampanyası

Vodafone kullanıcılarının fatura dökümlerini e-mail ya da SMS ile almaları sonucu 15 gün kullanabilecekleri 1 GB internet hediye edilmektedir.

Vodafone Sürpriz İnternet Kampanyası

Vodafone kullanıcılarının, 6666’a ‘sürpriz’ yazıp göndermesi sonucu hatlarına tanına internet paketidir.

Vodafone Faturasız Kullanıcılara Özel Perşembe Günü İnternet Kampanyası

Vodafone operatörü, faturasız kullanıcılara özel olarak bir kampanya tasarlamıştır. Bu kampanyaya göre Perşembe günleri faturasız kullanıcılar, yaptıkları her TL yüklemelerinde yükledikleri miktarın 100 katı kadar MB kazandırmaktadır.

Turkcell Güncel Bedava İnternet Kampanyaları

Türkiye’nin en kaliteli ve hızlı olarak nitelendirilen telefon operatörü olan Turkcell, özellikle genç kullanıcılarına pek çok internet hediyesi vermektedir. Turkcell’in güncel internet kampanyaları şu şekildedir;

Turkcell Hediye 2 GB Kampanyası 

Turkcell’in görüntülü ve mesajlaşma sohbet olanağının sağlandığı BİP uygulaması, enflasyon ile mücadele kanalında yer alan kullanıcıların 45 TL ve üzeri paketlerinde aylık 2 GB hediye internet kampanyasını yürütmektedir.

Turkcell Yanii Uygulaması ile İnternet Kampanyası

Turkcell’in İos ve Android işlemcilerinde geçerli olan bir arama motoru uygulaması ‘Yanii’ geliştirilmiştir. Bu uygulamayı indirip, abone olup kullanan kullanıcılara aylık kullanım için 1 GB internet hediye edilmektedir.

Turkcell Hesabım Uygulaması ile İnternet Kampanyası

Turkcell mobil işlemlerinin yapıldığı bir uygulama olan hesabım uygulaması, Turkcell kullanıcılarına çeşitli hediyeler kazanama olanağı sağlamaktadır. Hesabım uygulamasında bulunan, salla kazan bölümü ile telefon sallanarak internet kazanılmaktadır. Günlük ya da haftalık internet hediyesi veren bu kampanya her hafta sıfırlanmaktadır. Böylece hesabım uygulamasına sahip Turkcell kullanıcıları her hafta internet kazanma imkânına sahip olmaktadır.

Bimcell Güncel Bedava İnternet Kampanyaları

Bimcell henüz yeni yeni tanınmakta olan ve rakip operatörlerle eş değer olmaya çalışan bir operatördür. Bu yolda en iyi adımı kullanıcılarına hediye internet vererek yapmaktadır. Bu internetleri çeşitli kampanyalar ile kullanıcılarına sunmaktadır. Bu kampanyalardan şu şekilde bahsedebiliriz;

Bimcell Yeni Hat ile İnternet Kampanyası

Bimcell faturasız hat alan kullanıcılarına, 4 GB internet hediye etmektedir. Böylece yeni kullanıcılar kazanmayı hedefinde bulundurmaktadır.

Bimcell Yeni Avantaj Kampanyası

Bimcell, hattına en az 25 TL yükleyen kullanıcılarını otomatik olarak, yeni avantaj kampanyasına katmaktadır. Yeni avantaj kampanyası ile kullanıcılara 1 GB internet ve internetin yanında 500 SMS paketini hattına tanımlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı