Genel BilgiKadına Dair

Makyaj Temizleme Nasıl Yapılır?

Makyaj, her bayanın tutkusudur ve özellikle sosyal ilişkileri kuvvetli olan bayanlar günün her günü makyaj yapma gereği duyar. Bayanların kendilerini iyi hissetmelerinin yanı sıra göz alıcı güzelliğe ulaşmalarını da sağlayan makyaj malzemelerini temizlemeden yatmak durumunda ciltte ciddi problemler ortaya çıkabilir. Gözeneklerin kapanması ile başlayan bu sorunlar ilerlediğinde ise ciltte ciddi kalıcı izler görülür. Makyaj temizlemek iççin gerekli yolları bilerek makyajı doğru şekilde temizlemek mümkündür. Böylece hem makyaj dağılmaz hem de ciltte derinlemesine bir temizlik yapılmış olunur.

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Gözler yüzdeki en hassas bölgedir. Bu edenle yapılan makyajın büyük bir titizlik ile silinmesi gerekir. Gerekli özenin gösterilmemesi hainde göz etrafında erken yaşlanma başta olmak üzere kızarıklık ve cilt kuruluğu gibi birçok problem görülebilir.

Yapılan makyaj suya dayanıklıysa bu durumda temizleyicinin de su bazlı olması gerekir. Yoksa nemlendirici içerikli temizleyicilerden yardım alınabilir. Mutlaka pamuk yardımı ile temizlenmesi gereken gözde temizleme için uygulanan hareketlerin yumuşak olması da önemlidir.

Dudaklar Nasıl Temizlenir?

Cilt temizleme için kullanılacak ürünlerin taamı dudaklar için de kullanılabilir Yine bir pamuk yardımı ile nazikçe ruju dağıtmadan cilde uygulamak yeterlidir.

Cilt Makyajı Nasıl Temizlenir?

Cildi derinlemesine temizlemenin tek yolu önce makyaj çıkarıcı bazlar ile makyajı temizlemek ardından ise ılık su ile yıkamaktır. Makyaj çıkarmak için dikişsiz pamuk tercih edilirse ciltte iz kalması önlenir ve cilt kızarıklık meydana gelmez. Alından başlayarak bütün cildin nemlendirici içerikli makyaj temizleyici ile temizlenmesi gerekir. Ardından ise ılık su ile kremli sabunlardan yardım alınarak yüz bol su ile yıkanmalıdır. Böylece makyaj kalıntıları ciltten uzaklaşır ve cildin hava alması sağlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı