Genel BilgiKadına Dair

Kıyafet Kombininde Bu Renkler Çok Moda

Moda dünyası günden güne renklenmiş ve canlanmıştır. Özellikle bahar ve yaz aylarında daha canlı ve parlak renkler tercih edilerek sıcak günlerin enerjisi yansıtılır. Siyah, gri ve kahverengi kış renkleri olarak bilinir ancak havaların ısınmasıyla birlikte sarılar, yeşiller, turkuazlar, morlar ve turuncular ortaya çıkar. Renklerle oynamak zevkli olduğu kadar riskli bir iştir. Doğru kombini oluşturmak için dikkatli olmak gerekir.

Kış Kombinlerinde Tercih Etmeniz Gereken Renkler

Kış aylarında genellikle koyu renkler tercih edilir. Ancak modanın gelişmesi ve özgürleşmesiyle birlikte kış aylarında da farklı renkleri görmeye başladık. Örneğin turuncu bir yaz rengiyken, kışın da çok rahat kullanılmaya başlamıştır. Beyaz renk, bize sahilleri ve sıcak yaz akşamlarını anımsatırken, artık kışın giyilen kıyafetlerde de tercih edilir.

Kış kombinlerinde şıklığınızı garantileyecek iki rengin siyah ve gri olduğu söylenebilir. Bu iki rengin kombinasyonunu kullanabilir ya da baştan aşağı aynı rengin farklı tonlarına bürünmeyi tercih edebilirsiniz. Yine kış aylarında krem rengi ve kahverenginin uyumundan yararlanabilir, aksesuarlarınızda ise turuncu ya sarı kullanarak kombini canlandırabilirsiniz.

Bahar ve Yaz Kombinlerinde Tercih Etmeniz Gereken Renkler

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte insanların içi kıpır kıpır olur ve enerjileri yükselir. Haliyle bu enerji kombinlerde kullanılan renklere de yansır. Havaların ısınmasıyla birlikte kombinlerinizde daha sıcak renkleri tercih edebilirsiniz.

Kombinlerde renkleri uyumlu bir şekilde birleştirirseniz daha şık bir görünüm elde edersiniz. Örneğin sarı bir etek ile beyaz bir bluz tercih ettiğinizde sıcak günlere uygun bir renk kombini gerçekleştirmiş olursunuz.

Eğer yaz aylarında bir gece davetine katılacaksanız, mor, lacivert, yeşil gibi iddialı renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kombinlerde ise ya aynı rengin farklı tonlarını kullanabilir ya da beyaz ve krem rengi gibi nötr renkleri kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı