Ev HayatıGenel Bilgiİlginç Bilgi

Kış Bahçesi Nasıl Yapılır ?

Bahçe kavramı, genellikle bahar ve yaz günlerini anımsatsa da kışın da bahçe kurulabilmekte ve kurulan bu bahçe keyfe göre dizayn edilebilir. Kış bahçesi adı verilen bu bahçe kapalı bir alan dizayn edilerek kötü hava şartlarından korunur ve daha kullanışlı hale getirilebilir.

Kurulum ve İnşa Aşamaları Oldukça Önemlidir

Kış bahçesi birçok kişinin evinin hemen yakınına inşa edilen küçük ama dekorasyon anlamında şık bir görünüme sahip olması nedeniyle tercih edilen bir bahçe türüdür. Kış bahçesinin kurulum anı ise oldukça önem taşır. Geniş yapılmış olan teraslar ya da kapatılmak istenen balkonlar dileğe bağlı olarak kış bahçesi haline getirilebiliyor. Bahçe genellikle katlanabilir parlak ve büyük boy camlar ile döşeniyor ve bu haliyle bahar ve yaz aylarında dahi ferahlığıyla kullanıma açık olabiliyor. Etraf ve çatı kapama işlemleri uygulandıktan sonra yalıtım uygulamaları da yapılarak kış bahçesinin soğuk havada daha sıcak hale gelmesini ve içerideki sıcaklığı kaybetmemesi sağlanabiliyor.

Gerçek Bir Bahçe Olduğu İmajı Verilmelidir

Kış bahçesi inşa edildikten ve yalıtımı yapıldıktan sonra en önemli kısım içinin dizaynının doğru şekilde yapılmasıdır. Dizayn, bahçenin gerçek anlamına kavuşmasını sağlamalıdır. Koyu renkli döşeme mobilyalar tercih edildiğinde kış havasının soğukluğu azaltılabilir, ortam daha sıcak ve şık hale getirilebilir. Bahçenin çeşitli yerlerine yerleştirilecek olan saksılarla gerçek bir bahçe havası verilebilir ve doğayla iç içe olma hissi bu sayede ağırlık basar. Bunun yeşil yapraklı orta boy salon bitkiler tercih edilebilir, kış bitkileri ile güzel bir seçim yapılabilir. Kış bahçenin çatı kısmının gerektiğinde açılabilen ve katlanabilen camdan yapılmış olması görsellik açısından haz vermektedir. Bahçenin ısınması için şömine yerleştirebilir ya da şömine havası veren ısıtıcılar ile ortamı dekore edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı