Genel BilgiKedi Köpek

Kedilerin Bilinmeyen Beş Yönü

Kedilerin bilinmeyen beş yönü içerisinde çok farklı özellikleri bulunur. Evlerde bakılması önerilen en sevimli ve uysal canlılar olan bu varlıklar, evin hâkimi olacak kadar da kişilik sahibi canlılardır. Özellikle yavru bir kedinin bir yün yumağı ile dakikalarca oynaması, izleyenlere huzur verecek tablolar arasındadır. Şahsiyet sahibi ve son derece temiz canlılar olarak, evlerde bakılması önerilen evcil hayvanlar içerisinde ilk sırada yer almaktadır.

Kişilik Sahibi Evcil Hayvanlar

Kedilerin en önemli özelliklerinin başında kişilik sahibi olmalarını ilk sıraya koymak mümkündür. Evin hâkimi gibi davranmaları da bu özelliklerinden ötürüdür. Evde yaşayan tüm fertleri, kendilerine hizmet edecek duruma sempatik tavırları ile rahatlıkla getirmektedirler. Herkesin onlara hizmet etmeleri, onların rahatını sağlayacak hareketler içinde olmaları da bu sebepten ötürüdür.

Temizlik Onlar İçin Her şey

Kedilerin aslında pek te bilinmeyen özelliklerinden bir tanesi de son derece temiz hayvanlar olmalarıdır. Temiz olmayan bir mama kabından ya da su kabından su içmezler ve beslenmezler. Piyasada onlar için satılan kedi bakım şampuanları olsa da alınması çok da gerekli görülmemiştir. Kediler sürekli kendilerini yalayarak temizlemektedir. Antiseptik madde barındıran tükürükleri, temizlik için son derece uygundur.

Uykuya Düşkün Olmaları

Kedilerin en önemli özelliklerinden biri de uykuya düşkün olmalarıdır. Günün önemli bir bölümünü neredeyse üçte ikisini uykuyla geçirirler. Aralıklarla yapacakları kısa şekerlemeler, onların gün içerisinde enerjik olmalarını sağlayacaktır.

Keskin Görüş Alanına Sahip Olması

Kediler, keskin görüş alanına sahip olan hayvanlardır. Özellikle geceleyin fosforlu şekilde yanan gözleri, çok geniş bir alanı görecek özelliğe sahiptir.

Oyunlara Olan Düşkünlükleri

Kedilerin özellikle de yavru kedilerin son derece oyuncu oldukları gözlemlenmiştir. Onları oyalamak için pahalı oyuncaklara gereksinim duyulmamaktadır. Minicik bir yün yumağı ya da top onları uzun süre oyalayacak niteliktedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı