Genel BilgiKadına Dair

Kadınlar İçin Plaj Önerileri

Türkiye plaj anlamında son derece zengin bir ülkedir ve dünyanın dört bir yanından gelen turistler birbirinden ünlü plajlarda gün boyu zaman geçirerek doyasıya tatil fırsatına sahip olur. Ege ve Akdeniz’de boylu boyunca uzaman plajlar hem mavi bayraklı olmaları nedeni ile hem de temiz ve berrak suya sahip olmaları nedeni ile her yaz oldukça büyük ilgi görür. Halk plajı olarak adlandırılan yerler hafta sonu büyük bir yoğunluğa ulaşırken tesislere ait plajlarda da gün boyunca yoğunluk hakimdir. Hem kadınların hem de erkeklerin girebildikleri plajlar arasında sadece kadınlar için hizmet veren plajlar da bulunur.

Antalya’da Kadınlar İçin Ayrılan Plajlar

Antalya turizm anlamında en büyük yoğunluğa sahip olan şehrimizdir. Yaz mevsiminde bütün otellerde yoğunluk yaşanırken plajlar da tıklım tıklım dolar Antalya’da yer alan Avsallar ilçesi sahil ve plaj bakımından son derece güzeldir. Bu bölgede yer alan beş yıldızlı oteller belirli kısımlarda kadınlar için özel bölümler ayırmıştır ve kadınlar burada rahatça diledikleri gibi güneşin ve denizin keyfini çıkartabilir.

Antalya’da bulunan Sarısu Kadınlar Plajı da adından anlaşılacağı üzere kadınlar için hazırlanan bir plajdır. Gün boyu giriş ve çıkışın mümkün olduğu plaj yüksek yoğunluğa ulaşır ve elverişli kıyısı sayesinde güvenle kullanılabilir.

Yalova İhlas Armutlu Tatil Köyü

Hem termal tesis hem sahil plajı olarak hizmet veren bu tatil köyü kadınlar için de ayrı bir plaja sahiptir. Son derece sakin ve huzurlu olan bu yer de yaz mevsimi sahillerde geçerken kış mevsiminde gelmek isteyenler sıcak kaplıca sularında diledikleri gibi akit geçirebilir.

Yalova Reis Kadınlar Plajı

Türkiye genelinde birçok farklı yerde kadınlara özel plajlar bulunur. Ancak ön plana çıkan yerler daha yoğun bir sezon geçirir. Yalova’da yer alan Reis plajı halk plajı kapsamındadır ve kadınların giriş çıkışı için müsaittir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı