Genel BilgiKadına Dair

Genç Gösterecek Makyaj Hileleri

Kadınların severek yaptıkları makyaj eğer doğru teknikler ile yapılırsa son derece genç bir görünüm elde edilebilir. Birçok farklı hile arasından cilt tonuna ve yüz şekline uygun olan modeller tercih edilerek yüz üzerinde hem canlı hem de diri bir görünüm elde dilebilir. Her yaştan kadının başvurduğu makyaj hileleri arasında birçok farklı teknik bulunur.

Dudaklarda Pembe Ruj Hilesi

Canlı ve hareketli renkler her kadını genç göstermek için birebirdir. Hani makyaj olursa olsun uygulanacak bir pembe ton ruj ile son derece genç bir görünüm kazandırılabilir. Özellikle 40’lı yaşına yaklaşan kadınlar parlak pembe tonları ile aradığı gençlik iksirine sahip olabilir.

Aydınlık Katan Fondötenler

Son yıllarda piyasaya çıkan aydınlatıcı etkiye sahip fondötenler ile son derece genç bir görünüm kazanmak mümkündür. Bunun için mümkün olduğunda ışıltılı tonlar tercih etmek ve cilde hafif bir şekilde uygulamak gerekir. Bununla birlikte özellikle göz altında ve alın kısmında belirginlik yaratmak da hatların daha ince görünmesi konusunda yardımcıdır.

Yanaklar İçin Krem Formüllü Allıklar

Toz allıklar kadınların ciltlerinde bulunan çizgilerin ortaya çıkması konusunda son derece profesyoneldir. Bunun yerine makyajlar için tercih edilen krem allıklar kullanıldığında ortaya daha düzgün bir cilt görünümü çıkar. Allık tercihlerinde ileri yaşlardaki kadınlar krem formülleri tercih ederek daha pürüzsüz ve düz görünüme sahip yanaklara kavuşabilir.

Gözlere Çekik Eyeliner Hilesi

Kadınlarda yaşlılığın temel belirtisi göz kapaklarındaki düşmedir. Özellikle 40’lı yaşlardan sonra düşen göz kapakları cilde soluk bir ifade kazandırır. Eyeliner ile göz kapaklarının kenarlarından yukarıya doğu çekilecek bir çizgi ile bu kapakları daha yukarda göstermek mümkündür. Bununla birlikte daha çekici bir göze de sahip olunur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı